A barátnőm író és humorista. Nagyon jó szövegeket ír, melyeket elő is szokott adni hétvégente különböző klubokban, mint stand up fellépő.
Ahogy valamelyik nap megnéztem az előadását, ami a villámgyors randikról szólt, azt jutott az eszembe, hogy milyen jól mutatna mellette egy férfit formázó kartonfigura valami kis felirattal. Esetleg az ő életnagyságú figurája a férfi figurával. Úgy éreztem, hogy nagyon feldobná a műsorát. Ezért aztán otthon utána néztem a dolgoknak, és meg is találtam a neten azt a valamit, amire ösztönösen ráéreztem. Ezt az eszközt pedig úgy hívják, hogy: display.
Ezután már csak az volt hátra, hogy találjak egy olyan vállalkozást, nyomdát aki gyárt ilyen jópofa dolgokat. Rövid keresés után rá is találtam a neten a Color Nyomdára, amely többek között displayeket is gyárt. El is küldtem egy e-mail-ben a felfedezésemet a barátnőmnek: Display gyártás – Reklámeszközök | Color Nyomda. Végülis az ő műsorában szerepel majd a kis „műalkotás”.
A Color Nyomda honlapján, a colornyomda.hu-n a vízszintes menüsorban találhatjuk meg a nyomda által gyártott termékeket, köztük pedig a reklámeszközök csoportjában a displayeket, amiket említettem. Erre rákattintva nagyon jópofa és ötletes, hullámkartonból készült displayeket láttam, melyek kivétel nélkül mind a Color Nyomda által gyártott termékek.
Itt azt olvashattam többek között, hogy a nyomda fa, fém, műanyag, illetőleg hullámkarton alapanyaggal gyártja a displayeket. Azt hiszem, hogy a barátnőm projektjéhez leginkább a hullámpapíros kivitel illik.
A honlapon egy ajánlatkérő lap kitöltésével – melyen a nevünket, e-mail címünket, valamint telefonszámunkat szükséges megadnunk – rövid üzenetet küldhetünk a nyomdának a megrendelésünkről, valamint az esetlegesen felmerülő kérdésekről. Árajánlatot is itt kérhetünk, amennyiben már tisztában vagyunk a megrendelni kívánt termék paramétereivel. A kitöltött űrlap alapján veszi fel velünk a nyomda mielőbb a kapcsolatot.
Én úgy döntöttem, hogy még tovább nézelődöm a displayek világában, és jól is tettem, mert a továbbiakban különféle jól alkalmazható, praktikus tanácsokkal láttak el a szolgáltatói holnapon.
Ilyenek voltak például a display marketing hatékonyságának növelésére szolgáló praktikák, úgy mint: a variálhatóság, a minőségi nyomtatás (ami nem is volt számomra kétséges), a design, valamint az egyedi kivitel és a gyártási paraméterek. A honlapon fotók segítségével mutatták meg, hogy milyenek a standard hullámkarton displayek, melyeket gyártanak. Ugyanitt megtalálhatjuk a kisméretű displayek listáját, a plakáttartó displayeket, a megállítótáblákat, a biztonsági kaputakarókat, valamint a szórólaptartó pultokat.
A nyomda a hullámkarton mellett fa rétegelt lemez, fém, valamint műanyag displayeket is gyárt. A honlapon megtekinthetjük a standart és az egyedi típusokat is továbbá. Ezek után más nekem nem is volt hátra, minthogy a display gyártási kisokost tanulmányozzam át. Itt legelőször arra tértek ki a leírásban, hogy mi is az a hullámkarton (amint megtudtam, helyesen, szakmai nyelven úgy mondják: hullámpapír lemez, rövidítése: hlp).
A honlapon ismertetik a hullámpapír lemez anyagának összetételét is. Emellett például azt is, hogy hogyan alakul ki a hullámos anyag. Részletesen elmagyarázzák, hogy a hullámpapír lemez általában három rétegből készül. A közepén egy hullámosított anyaggal, két szélén pedig külső papír réteggel. Megismerhetjük a különféle papírtípusokat is, melyeket a karton gyártásához használnak. Ilyenek a kraft papír, mely puhafából készül, és legfőbb jellemzője nem más, minthogy nagyon erős papír, mondhatni, szinte a legerősebb, emellett pedig a legkönnyebben nyomtatható is. Optimális tulajdonságai miatt ezt a típusú papírt használják a leggyakrabban hullámkarton dobozok és csomagolások előállításakor.
A teslainer egy duplex, avagy kétrétegű papír, mely újrahasznosított. Már csak emiatt sem olyan erős, mint a kraft papír. Emellett nyomtatni és nehézkesebb rá. A leírásban szót ejtenek a papírsúlyokról, vagyis a gramm súlyokról is, sőt idézőjelesen még a hullámokat is elmagyarázzák.
A hullám a papír azon bordázott szakasza, mely két fedő papír közt helyezkedik el. A hullám méretének megváltoztatásával érhetők el a különféle teljesítmény jellemzők, vagyis az adott hullámpapír erőssége. ĺgy megkülönböztethetünk két rétegű, három rétegű, valamint öt rétegű hullámkartont is.
A nyomda kitér arra is, hogy a display gyártást a modern és minőségű gépparkjából pontosan melyik eszközzel nyomtatja. Ez a csoda eszköz pedig nem más, mint a Durst WT250. Ez az a gépezet, amely olyan hihetetlenül gyors, hogy akár óránként 300 négyzetméternyi papírt, illetőleg kartonpapírt tud megnyomni minimális karbantartással.
A szerkezetnél 24 órás üzemelés is elérhető, miközben a nyomtatás minősége roppant magas, sőt inkább kiváló, hisz 1000 dpi minőségű. A gép 3 fázisú szárítással dolgozik a pontos nyomatokért. Emellett még az is elmondható róla továbbá, hogy környezetkímélő! A festék, melyet használ Swiss ordinance és Nestlé élelmiszeripari tanúsítvánnyal rendelkezik. Környezetbarát Ecollogo kompatibilis, mindenféle ásványi anyagtól és nehézfémtől mentes technológiával dolgozik.
Ha a barátnőm rábólint a Display gyártás – Reklámeszközök | Color Nyomda projektre, akkor már a színpadon is bizonyítottan „környezetbarát” lesz.